Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym jest frezowanie?

Frezowanie jest rodzajem obróbki skrawaniem, ruch obrotowy w tym procesie zawsze wykonuje narzędzie, a posuwny ruch wykonywany jest przez narzędzie lub obrabiany przedmiot. Tym sposobem  przetwarza się metale, drewno oraz tworzywa sztuczne. Frezowanie metali polega na oddzieleniu  warstwy tworzywa za pomocą frezarki, jej zęby zagłębiają się w materiał dzięki wykonywaniu ruchu obrotowego. W tym samym czasie przedmiot i narzędzie które jest obrabiane wykonują ruch posuwowy, dzięki temu frezarka zdejmuje z nich wióry o różnej grubości. Frezowanie stosuje się do elementów o powierzchni płaskiej, ale również do elementów kształtnych np. kół zębatych. Frez wyposażony w wiele ostrzy pozwala obrobić przedmiot w taki sposób by uzyskał  on pożądany kształt, niezależnie od tego z jakiego tworzywa jest wykonany. 

Rodzaje frezowania:

Wyróżniamy kilka rodzajów frezowania które uzależnione są od tego jakie kwestie bierzemy pod uwagę. Podział pierwszy dotyczy rozmieszczenia ostrzy. W tej klasyfikacji ostrza dzielimy na kształtowe i walcowe. Podział drugi dotyczy sposobu poruszania się ostrzy, mowa tutaj o frezowaniu współbieżnym w którym frezarka i przedmiot poruszają się w tym samym kierunki oraz przeciwbieżnym, kiedy poruszają się w przeciwne strony. 

Czym jest frez alu power?

Frez to wielostrzowe narzędzie skrawające o ruchu obrowotym. Frezy dzielimy ze względu na kształt, na geometrię ostrzy oraz na materiał wykonania. Frez alu power jest frezem węglikowym jednoostrzowym, przeznaczonym do profesjonalnej obróbki aluminium, jego stopów, akrylu oraz innych syntetycznych tworzyw. Ostrze frezu alu power jest tak skonstruowane by pozwalało na precyzyjne wykończenie detalu oraz odprowadzenie wiórów. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie frezu do naszego urządzenia. W ofercie naszego sklepu TBI tools posiadamy szeroką ofertę frezów alu power w różnych rozmiarach, od sprawdzonego producenta- firmy YG-1. 

W jaki sposób wybrać odpowiednią frezarkę?

Frezowanie wykonuje się za pomocą urządzenia o nazwie frezarka. Jest to ciężki sprzęt wykorzystywany przez zakłady produkcyjne i przemysłowe. Wybierając frezarkę musimy zwrócić uwagę na jej parametry. Od nich zależy jakie przedmioty będziemy mogli zrobić oraz jakie efekty uzyskamy w procesie frezowania. Podobnie jest z frezem, wybór odpowiedniego elementu ma kluczowe  znaczenie w produkcji, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony TB Tools oraz sprawdzenia bogatej oferty frezów alu power.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium