Frezy trzpieniowe pełnowęglikowe do obróbki staliw i żeliwa oraz stali o twardości do 45 HRC

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Frezy z węglika spiekanego i frezy HSS

W zależności od aktualnej oferty w tej kategorii TBI Tools znajdziesz frezy monolityczne z węglika spiekanego, ze stali proszkowej spiekanej HSS-PM oraz HSS-Co i HSS-E (z dodatkiem kobaltu). Ponadto znajdziesz u nas frezy składane na płytki skrawające i głowice frezarskie. Frezy monolityczne oferujemy w wariantach jedno-, dwu- lub trzypiórowych.

Frezy HSS są wykonane ze stali szybkotnącej, która posiada twardość ok. 62 HRC. Cechuje ją odporność na ścieranie oraz stałość kształtu. Frezy HSS są narzędziami pierwszego użycia. Znajdują zastosowanie w konwencjonalnych frezarkach i tokarkach. Mają dużą tolerancję na drgania występujące w procesie obróbki. Polecamy je do małoseryjnej produkcji, jako narzędzia relatywnie tanie.

Mamy w ofercie frezy palcowe walcowo – czołowe, które są jednym z najczęściej stosowanych narzędzi na frezarkach pionowych. Znajdują zastosowanie głównie przy wykonywaniu wąskich nacięć czołowych, żłobień i zagłębień.

Węgliki spiekane, czyli jeden z istotniejszych dodatków do stali szybkotnącej, stosowane są do produkcji elementów tnących różnego typu narzędzi skrawających. Frezy z węglika spiekanego stosowane jako narzędzia do obróbki skrawaniem pozwalają na wielokrotne zwiększenie prędkości skrawania. Nadają się do obróbki skrawaniem stali hartowanej i żeliwa. Bardzo często wykonuje się z nich ostrza elementów skrawających. Ostrze ma ogromne znaczenie w przypadku frezów. Warto wymienić tutaj frezy ALU-POWER, którymi obrabia się elementy wykonane z aluminium oraz z materiałów nieżelaznych.

Frezy do obróbki zgrubnej posiadają nacięcia na ostrzach, które kruszą wióry, przez co łatwiej usuwa się je z obrabianego otworu. Po drugie, są mniej podatne na drgania.

Głowice frezarskie to narzędzia nasadzane przeznaczone głównie do obróbki zgrubnej i rzadziej do obróbki średnio dokładnej. Do swojej pracy potrzebują trzpienia oraz ostrzy skrawających w postaci płytek wieloostrzowych.

Frezy do frezarki – szeroki wybór rozmiarów

W naszej ofercie znajdziesz frezy o bardzo różnych wymiarach. Średnica części roboczej (D1) oferowanych u nas frezów jest z przedziału 3-20mm. Średnica do zamocowania w uchwycie (D2) z przedziału 6-20mm. Długość części roboczej (L1) oferowanych frezów mieści się w zakresie 12-40 mm. Długość całkowita narzędzi (L2) 57-100mm.

TBI łączy frezy w zestawy, byś mógł kupić w korzystnej cenowo ofercie taki pakiet narzędzi, który znajdzie najlepsze zastosowanie w twoim zakładzie lub działalności. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz frezy odpowiednie dla siebie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium