Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Klucz do oprawek ER 16 Klucz do oprawek ER 16
Producent: APX.
Cena: 32,41 zł (netto: 26,35 zł )
szt.
zobacz więcej
Klucz do oprawek ER 25 Klucz do oprawek ER 25
Producent: APX.
Cena: 37,64 zł (netto: 30,60 zł )
szt.
zobacz więcej
Klucz do oprawek ER 32 Klucz do oprawek ER 32
Producent: APX.
Cena: 62,73 zł (netto: 51,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym jest klucz warsztatowy?

Klucz to obowiązkowy element każdej skrzynki z narzędziami czy  warsztatu, również domowego. Są one wykorzystywane w hydraulice, naprawach ale również w budowie konstrukcji czy konserwacji.  Występują one w dwóch podstawowych kategoriach- stałej i nastawnej. Kategoria stała dotyczy narzędzi które pozbawione są możliwości ich regulacji, są one bowiem stworzone do jednego rodzaju śruby lub wkrętu. Klucze nastawne jednak posiadają proste systemy kalibracji  które pozwalają odkręcać nimi różnego rodzaju śruby, bez względu na ich średnicę. Istnieją również klucze nie tylko do śrub, ale klucze do oprawek narzędziowych m.in. zaciskowych i są dostępne na stronie naszego sklepu TBI Tools.

Oprawki zaciskowe ER

Oprawki zaciskowe do tulejek ER, to najbardziej popularne oprawki bowiem mają bardzo szerokie zastosowanie. Produkowane są one w 4 wariantach zależnych od sposobu mocowania w maszynie. W oparciu o ten sposób należy wybrać odpowiednią oprawę dla maszyny z której będziemy korzystać. Oprawki te posiadają szerokie zastosowanie bowiem można w nich zamocować wszystkie narzędzia które posiadają chwyt walcowy lub walcowy ze splaszczeniem Waldona, są więc tak wielofunkcyjne, że możemy mocować w nich frezy, mniejsze frezy składane oraz wiertła. Do modyfikacji oraz instalacji oprawek zaciskowych potrzebny jest jednak klucz do oprawek. Jeśli szukają Państwo tego narzędzia, zapraszamy na stronę naszego sklepu TBI Tools.

Tulejki ER 

Tulejki zaciskowe ER które osadzane są przez oprawki zaciskowe, są jednym z elementów budowy maszyn. Spotykamy tuleje produkowane z różnego rodzaju tworzyw, w zależności od ich przeznaczenia. Tuleja to mały element który służy do przetrzymania oraz pełni rolę uchwytu który otacza przedmiot i tworzy siłę zaciskową unieruchamiając go tym samym. Tuleja może utrzymać przedmiot obrabiany, ale również narzędzie. 

Klucz do oprawek

Klucz do oprawek to podstawowy element wykorzystywany do montażu oraz modyfikacji przedmiotów zaliczanych do grupy opraw narzędziowych. Jest elementem który wpływa na bezpieczeństwo i efektywność wykorzystania urządzeń w procesie obróbki skrawaniem. Klucz do oprawek jest kluczem hakowym przeznaczonym do oprawek ER. Wielkość średnicy klucza należy dopasować do średnicy oprawki. W naszym sklepie  TBI Tools posiadamy klucze w rozmiarach ER 16, 25 i 32. Produkowane są one przez firmę APX ze starannie wybranych materiałów. W TBI Tools chcemy mieć pewność, iż oferujemy naszym klientom produkty dobre jakościowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium