Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

TULEJE ER32 USZCZELNIONE

Czym jest tuleja?

Tuleja to element który przypomina kształtem wydłużony pierścień. Może mieć wiele zastosowań i być wykonana z różnych materiałów. Mimo, iż tuleje są bardzo małymi elementami to odgrywają bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu wielu urządzeń. 

Tuleja uszczelniona

Tuleja zaciskowa zwana  jest również jako tuleja uszczelniona. Jest to element przytrzymujący oraz rodzaj uchwytu który wytwarza wokół trzymanego przedmiotu kołnierz oraz dużą siłę zaciskową. Tuleja stosowana może być zarówno do trzymania narzędzia, jak i przedmiotu obrabianego. Tuleja uszczelniona posiada otwór przelotowy oraz stożek. Tuleja zaciska się wokół pasującego stożka, a jej wewnętrzna strona kurczy się do mniejszej średnicy i zaciska narzędzie lub obrabiany  przedmiot. Są różne rodzaje tulei, w zależności od nich tuleje różnie się zaciskają, jednak zasada zawsze jest taka sama - tulejka zaciska się wokół przedmiotu lub narzędzia. Tuleje uszczelnione są obecne stronie internetowej naszego sklepu TBI Tools.

Zastosowanie

Tuleja uszczelniona znajduje swoje zastosowanie we frezarkach górnowrzecionowych, gdzie utrzymuje frez we wrzecionie. Do obróbki metali wykorzystuje się wiele rodzajów tulejek uszczelnionych. Stosowana jest zarówno do unieruchomienia przedmiotu obrabianego, ale również narzędzia.

Tuleje uszczelnione ER

System ER jest obecnie najbardziej popularnym oraz powszechnie stosowanym systemem zaciskowym. W ofercie naszego sklepu TBI tools znajdziecie Państwo tuleje uszczelnione w wielu rozmiarach. Liczba widniejąca w typie tulei oznacza średnicę zewnętrzną tulei przy czole uchwytu i podana jest w milimetrach. Tuleje uszczelnione ER stosowane są do mocowania narzędzi skrawających oraz do trzymania narzędzi które obrabiamy.

Najpopularniejsze i najczęściej używane tuleje zaciskowe ER występują w 4 rozmiarach, i są dostępne w ofercie naszego sklepu TBI tools, są to rozmiary ER 16, ER 20, ER 25 oraz ER 32.  

Jak wybrać odpowiednią tuleję uszczelnioną? 

Przy wyborze tulei uszczelnionych pamiętajmy o tym, iż muszą być one wytworzone z wytrzymałych  materiałów o bardzo dobrej jakości. Im lepsza jakość tym dłużej nam taki element posłuży. Wybrana przez nas tuleja może mieć duży wpływ na jakość oraz efektywność naszej pracy, dlatego szukajmy materiałów które są trwałe i odporne na uszkodzenia. W naszym sklepie TBI Tools posiadamy starannie wyselekcjonowane produkty o bardzo dobrej jakości, dlatego zapraszamy do zakupu oraz kontaktu z naszymi ekspertami za pomocą sklepu internetowego TBI Tools.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium