ZESTAWY ER

Zestaw tulejek ER 16 Zestaw tulejek ER 16
Producent: TBI TOOLS.
Cena: 222,63 zł (netto: 181,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw tulejek ER 20 Zestaw tulejek ER 20
Producent: TBI TOOLS.
Cena: 355,47 zł (netto: 289,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw tulejek ER 25 Zestaw tulejek ER 25
Producent: TBI TOOLS.
Cena: 436,65 zł (netto: 355,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw tulejek ER 32 Zestaw tulejek ER 32
Producent: TBI TOOLS.
Cena: 576,87 zł (netto: 469,00 zł )
szt.
zobacz więcej

 

Skrawanie, jak zacząć?

Skrawanie to proces który wymaga ogromnej precyzji, z tego powodu oprzyrządowanie maszyn powinno być wykonane przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Skrawanie polega na zdejmowaniu i ścinaniu niewielkich części przetwarzanego materiału. Cały ten proces możliwy jest dzięki urządzeniom skrawającym. Urządzenia te składają się z wielu mniejszych elementów, które wspomagają ich poprawne działanie czy też umiejscowienie, jednym z takich elementów jest tuleja. Gdzie kupić tuleję? Obecnie w internecie można kupić wszystko, jednak przed zakupem należy upewnić się, iż wybieramy produkt dobry jakościowo oraz od sprawdzonego dostawcy. Naszej firmie TBI tools zależy na zadowoleniu i satysfakcji klientów, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do jakości oferowanych produktów.

Czym jest tuleja?

Tuleja jest jednym z elementów budowy maszyn i posiada różne zastosowanie, ma ona kształt wydrążonego pierścienia lub wydrążonego walca. Można spotkać tuleje wykonane z różnych materiałów stosowanych w budowie maszyn, które produkowane są w zależności od ich przeznaczenia. W naszym sklepie TBI Tools znajdą Państwo szeroką gamę tulei, oraz zestawów tulejek ER.

Jak działa?

Tuleja redukcyjna stosowana jest tam gdzie istnieje potrzeba wyrównania różnic pomiędzy rozmiarem trzpienia narzędzia, a gniazdem w którym ma zostać umieszczone.

Tuleje zaciskowe używane są do oprawek frezarskich i przy wyposażaniu obrabiarek, mogą mieć jednak różne konstrukcje. Niezależnie od budowy zasada funkcjonowania Tulei każdorazowo jest taka sama. Tuleje należy zaciskać wokół narzędzia lub przedmiotu który jest przerabiany. Tuleja zaciskowa zwana również uszczelnioną jest elementem którego zadaniem jest stworzenie kołnierza wokół trzymanego przedmiotu oraz zapewnienie mu stabilności. Element wytwarza wokół przedmiotu dużą siłę zaciskową skutecznie przytrzymując przedmiot obrabiany oraz narzędzie.

Tuleja mocowana jest za pośrednictwem gwintów. Wykonana jest z szlifowanego hartowanego stożka, lub stali chromowo-manganowej i redukuje średnicę trzpienia dlatego narzędzie może być zamontowane wygodnie oraz bez większych problemów. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie średnicy tulejki do narzędzia, jeśli nie jesteśmy pewni jaką średnice powinniśmy dobrać to możemy zakupić zestaw tulejek ER  dostępny w naszym sklepie. Zestaw tulejek ER składa się z szerokiej gamy elementów dostępnych w rozmiarach od 2 do 20 mm. 

Jak wybrać tuleje?

Przy wyborze tulei należy skupić się na materiale z jakiego są wykonane oraz ich jakości. Nasza firma w swojej ofercie posiada produkty najlepszej jakości a zestawy tulejek ER składają się z najwyższej jakości produktów. To jakiej jakości tulejki użyjemy, ma wpływ na trwałość i efektywność naszej pracy. Materiały powinny być również wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Nasz sklep TBI Tools posiada produkty bardzo dobrej jakości i z pewnością spełni Państwa oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium