Imadła precyzyjne maszynowe są niezbędnym elementem obróbki skrawaniem w każdym warsztacie i hali produkcyjnej. Ich zadaniem jest unieruchomienie obrabianego mechanicznie przedmiotu za pomocą szczęk. Przy czym wymieniając uchwyty tych szczęk, można zwiększyć obszar przytrzymywania obrabianego elementu. Imadła precyzyjne maszynowe mają zastosowanie podczas prac precyzyjnych na szlifierkach, frezarkach, roztaczarkach oraz na obrabiarkach ze sterowaniem numerycznym, centrach obrabiających oraz przy pomiarach i sprawdzeniach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą imadeł dostępnych w sklepie TBI Tools.

 

IMADŁA

  • nowość
Imadło GT125-I (125/150) precyzyjne, maszynowe, stalowe, stałe Imadło GT125-I (125/150) precyzyjne, maszynowe, stalowe, stałe
Producent: TBI TOOLS.
Cena: 2 636,62 zł (netto: 2 143,59 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość

 

Imadła maszynowe – solidne i mocne

Imadła cechuje solidna budowa, zwarta konstrukcja oraz duża siła zacisku. Ta ostatnia zaleta pozwala sztywno przytrzymywać obrabiane przedmioty, czyli realizować główną funkcję imadła. Imadła mogą być mocowane bezpośrednio na stole obrabiarki lub z pomocą podstawy. Posiadają rowek, czyli wpust ustalający równoległości osi X i osi Y. Stabilizują i wpływają na precyzję obróbki.

Zakres parametrów technicznych produktów w kategorii imadeł precyzyjnych maszynowych TBI najczęściej występuje w widełkach:

  • B 125-200mm,
  • H 40-65mm,
  • Smax 150-300mm,
  • L 345-595mm,
  • siła mocowania 3000-10000.

Imadło precyzyjne maszynowe do frezarek znajduje zastosowanie przy precyzyjnych pracach na obrabiarce CNC ze sterowaniem numerycznym, czy centrach obrabiających. Służy do pracy w zespołach, na paletach i pojedynczo. Bardzo istotną jego zaletą jest wysoka powtarzalność pozycjonowania przedmiotów mocowanych. Szczęka nieruchoma imadła jest jednak odwracalna co oznacza, że istnieje możliwość zamiany wkładek szczękowych na inny typ, np. taki, który przytrzymuje przedmiot płaski lub uwzględnia obróbkę wymagającą otworów.

Imadła maszynowe – precyzja i powtarzalność

Dzięki wysokiej dokładności uzyskujemy wysoką powtarzalność bazowania. To sprawia, że kolejne elementy mają porównywalne dokładne parametry. Istnieje możliwość montażu imadła na podstawie obrotowej, co wznosi skrawanie na wyższy poziom wykonania. Szczęka ruchoma jest samonastawna (pływająca) lub szybko przestawna. Narzędzia wykonane są ze stali wysokiej jakości, jak np. stal hartowana. Imadła mogą być kompaktowe lub modułowe. W standardzie wyposażenia jest klucz, wpusty ustalające, łapy imadła, płytka prowadząca.

Imadła precyzyjne maszynowe nadają się do pracy na frezarkach i szlifierkach. Mogą posiadać 3 osie: obrotową, uchylną i kołyskową. Natomiast Imadła maszynowe precyzyjne wykorzystywane są obrabiarkach sterowanych numerycznie (CNC) do produkcji seryjnej gdzie wymagana jest wysoka dokładność. Korpus i szczęki z wkładkami wykonane są z wysokojakościowej stali stopowej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium